Menteşe Onarımı

Menteşe Onarımı

Kullanım sırasında aşınmış, deforme olmuş veya kırılmış notebook kılıflarını görsel görüşlerini garanti ile tamir ediyoruz. Bu tamirden sonra kasalar fabrika renginde yine eskisi gibi boyanır.Dizüstü bilgisayarlarda kasanın altına, kasanın ortasına, menteşeli kapaklara ve LCD ekranın arka kapağının kırılmasına ilişkin 6 aylık bir garanti veriyoruz. Böylelikle her türlü bilgisayardaki menteşe onarımıiçin sadece sorunu bize bildirmeniz yeterli geliyor.

Menteşelerin Tahrip Olması

Dizüstü bilgisayarların tasarım özellikleri ve tasarımı nedeniyle menteşelerin tahrip olması, uzun süreli günlük kullanımın kaçınılmaz sonucudur. Dizüstü bilgisayarınızdaki kırık menteşeleri en kısa sürede profesyonel kadromuzla onarıyoruz.

Dizüstü bilgisayar kılıflarının çoğu plastikten yapılmıştır ve menteşeler çoğunlukla metaldir ve plastik bir kasanın üzerine monte edilmiştir. Metal ve plastik parçalara maruz kaldığında menteşelerdeki hasarlar büyük oranda tahrip olur. Bu, menteşelerin yerleştirildiği metal menteşelerin etrafında çatlaklara neden olabilir veya metali kırabilir veya ayırabilir.

Ayırma gerçekleştiğinde, eklem artık doğru bir şekilde hareket etmeyecek veya hiç hareket etmeyecektir. İşte burada ihtiyaç duyulan şey tahrip edilmiş menteşe tamiri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Menteşelerin Arızalı Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Kapağı açtığınızda ve kapattığınızda, örneğin genişlerken, tıklatırken veya sürtündüğünde birçok semptom ortaya çıkıyor ve kapak doğru şekilde kapanmayabiliyor. Diğer belirtiler daha belirgindir; menteşe alanı etrafında aşınmalar görebilirsiniz ve çıt gibi sesler daha çok çıkabilir. Elbette bir diğer neden ise dizüstü bilgisayarınızın olması gerektiği gibi tasarlanmamış veya kullanılmamış olmasıdır.

Menteşe onarımı, bilgisayarın uzun süre günlük kullanımı azalması, kapağın aşırı agresif kullanımı sonucu ortaya çıkabilir ve tasarımdaki üretim hataları ve iç bileşenlerin neden olduğu sorunlar, uzun süreli ısınmadan kaynaklanan plastik parçalar kırılgan hale gelebilir.

Dizüstü bilgisayar durumunda plastik çatlakların onarımı veya kapaktaki çatlakların değiştirilmemesi gerekir, çünkü bu pratik değildir. Kırık metal halkalar yeni metal halkalarla değiştirilebilir.

Eski dizüstü bilgisayarlarda, yeni bir kasanın parçalarını satın almak çoğu zaman imkansızdır. Neyse ki, kullanılmış parçalar gibi pratik ve ekonomik alternatifler vardır. Dizüstü bilgisayarlar için çoğu durumda ve döngüler 20-80 dolara satın alınabilir. Diğer bir seçenek ise vida, somun ve özel yapıştırıcılar, bazen de epoksi onarımlarında çok etkili sonuçlar elde edilmektedir. Menteşe onarımıbu sorunlar ile karşılaşıldığı zaman yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: